Інший Хмельницький

Posted on Updated on

Як не прикро, але у більшості людей зі словом «Хмельницький» виникають асоціації або зі славетним гетьманом Богданом, або з містом, де є однин з найбільших і найдешевших ринків в Україні. Але невже місто, яке назване на честь такого відомого полководця, не має більше чим пишатись?

Звичайно, якщо ви були в Хмельницькому і не побували на ринку, це теж саме, якби ви були  в Парижі і не бачили Ейфелевої вежі! Адже, тут їх стільки, що й пальців на обох руках не вистачить, щоб порахувати. Та тепер міф, що в Хмельницькому є лише ринки буде розвінчано і ви дізнаєтесь який він є насправді.

DSC07802

     Хмельницький – найбільше місто в Хмельницькій області. Він був заснований ще в 15 ст. як пост торгівлі на перехресті декількох головних торгових маршрутів, тому не дивно, що і сьогодні тут дуже розвинута торгівля.  Хмельницький, хоча й невеликий, але напрочуд затишний. Тут є безліч парків та сквериків, де можна приємно і корисно відпочити, адже в Хмельницькому найбільше зелених насаджень на кількість населення. Одними з найпопулярніших є сквер ім. Т.Г. Шевченка, де у свій час прогулювався класик світової літератури О. Купрін, та парк культури і відпочинку ім. М. Чекмана. Останній взагалі  приємно дивує, тому що тут є свій зоокуточок з павичами, лебедями та ведмедями . А ще багато цікавих паркових скульптур, таких як велетенська підкова, де закохані вішають замочки, та вирізьблені з дерева казкові герої. Але найбільш вражають дитячі майданчики! Це чудо інженерної думки, адже звичайний металобрухт перетворився на дивовижні гойдалки.

DSC07843

     Ті, хто ще більше хоче наблизитись до природи, може відпочити на березі Південного Бугу або взяти на прокат човен і покататись вздовж річки, а для романтиків є Острів Кохання, куди теж можна дістатись лише човном.

DSC07824

   Звичайно, одним із символів міста є пам’ятник Богдану Хмельницькому, але тут він особливий – гетьман булавою вказує угору. Можливо, це був якийсь спеціальний хід автора, щоб уникнути майбутніх суперечок. Варто також згадати дуже оригінальну скульптуру барона Мюнхаузена, який красується біля Будинку художників, що по вулиці Кам’янецькій. Та він тут не спроста, бо існує легенда, що під час російсько-турецької війни барон навідувався до Проскурова (колишня назва Хмельницького).

Окремої згадки заслуговує Хмельницьке пиво, яке вважається одним з найсмачніших в Україні. Крім того, тут є цілі магазини, де продають виключно живе пиво.

Advertisements

Залишити відповідь

Заповніть поля нижче або авторизуйтесь клікнувши по іконці

Лого WordPress.com

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис WordPress.com. Log Out /  Змінити )

Google photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Google. Log Out /  Змінити )

Twitter picture

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Twitter. Log Out /  Змінити )

Facebook photo

Ви коментуєте, використовуючи свій обліковий запис Facebook. Log Out /  Змінити )

З’єднання з %s